Hakkımızda

Hakkında

Süleyman Usta Kimdir?

Mersin’li Süleyman Usta Tantuni Anamur’da Yeşilyurt Mahallesinde Akdeniz Caddesi üstündeki Yapı Kredi Bankası Yanında yeni açıldı.

Mutfakta bulunan Süleyman Apaydın, Mersin Merkez de ikamet eden 60 yıldır hizmet veren Babasi Meşhur Cemil Usta Tantuni’de Yetişmiş Mesleki tecrübesi 25 yılı aşmıştır Babadan Oğla Gelen serüvendir. Süleyman Usta, Önceki Yıllarda Mersin Merkez ve yine Anamur’da hizmet vermiştir.

Süleyman Usta Tantuni İşletmeciliğini Süleyman Apaydın, Volkan Yılmazalp ve Doğan Çelik ile birliktelik yaparak yeni bir konseptte farkıli lezzetliyle hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Yeni yerlerinde gerçekleştirilecek resmi açılışa tüm halkınımız davet ettiklerini belirten firma sahipleri Süleyman Apaydın, Volkan Yılmazalp ve Doğan Çelik Anamur’da Tantuni’nin diğer alışılmış lezzetleri farklı olacağını söylediler. Ayrıca Doyumsuz lezzet Menümüz de ; Et Tantuni, Biftek Tantuni, Tavuk Tantuni, Ve Yoğurtlu Tantuni ile Garnitür Salataları ve İçecek çeşitleri de menümüzün vazgeçilmezleri arasında yerini koruyor.

Tantuni Lezzetini Bir de Bizimle Deneyin!

Mersinli Süleyman Usta Tantuni Anamur’da açılıyor! Tantuni ve çeşitleri ile müşterilerine en iyi hizmeti vereceğiz. Et Tantuni, Biftek Tantuni, Tavuk Tantuni, Yoğurtlu Tantuni ve Sıcak Soğuk İçecekleri ile de damak tadına hitap edeceğiz!

Tantuni, Akdeniz bölgesinin Mersin iline ait yöresel bir yemeğidir.

Bize göre ise;

Et Tantuni, dana etinin en özel yerinden yağdan ve sinirden arındırılmış biftek etten;
Tavuk Tantuni ise, tavuk göğsünden kemiksiz ve derisiz olan yerinden hazırlanmış küçük küçük doğranıp haşlandıktan sonra terbiye edilip son olarak da soğan, domates, maydanoz, ayçiçek yağı ve baharatlarla harmanlanıp dürüm tantuni, ekmek arası tantuni, arzu yoğurtlu şekilde sunulan bir yemektir.

Anamur’da Tantuninin Adresi

İşletmemizin açılış töreninde Anamur’lu hemşerilerimizi aramızda görmekten onur duyacağız, açılışımıza tüm Vatandaşlarımız davetlidir.